W dniach 05-08.08.2016 odbył się już 22 największy w Europie Festiwal Wikingów i Słowian na wyspie Wolin. Było około dwóch tysięcy uczestników, a o połowę więcej turystów i miłośników historii. Można było się dowiedzieć więcej niż w książkach historycznych o tym jak żyli Wikingowie i Słowianie. Między innymi jak wyrabiali z ziół leki, jak powstało rzemieślnictwo różnych wyrobów broni, biżuterii, ubrań, jak i żywność.

Można było zobaczyć zawody łucznicze, indywidualne walki, drużynowe walki między innymi bitwa o most i bitwa na wodzie. Ale największą inscenizacją była główna bitwa, w której uczestniczyli ponad 400 do 600 wojów. Byli tak, że sędziowie, którzy mieli piecze nad tą bitwą.

Pogoda jaką miałam na Festiwalu była w kratkę, raz świeciło mocno słońce, a raz tak mocno padło w czasie samej głównej bitwy, co nadało klimat bardziej dramatyczny.

Jarl to średniowieczny tytuł nadawany skandynawskim wodzom i wojownikom. Później symbolizowało namiestnika królewskiego lub zarządcę prowincji (wojewodę). Właśnie takim Jarlem jest Igor Górewicz, który jest głównym założycielem drużyny Grodu Trzygłowa jak to. Zdjęcie numer 6 przedstawiam rozpoczęcie przez głównego Jarla bitwy.

Widziałam po bitwie jak zmęczeni wojowie wracali do swoich domostw gdzie odpoczywając gasili pragnienia w rękach swoich kobiet.

Posted by:Marta Teszner

Moją pasją jest fotografia. Skupiłam się na fotografii reportażowej. Bardzo mnie inspiruje człowiek i jego reakcje w wydarzeniach.