Warning: file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=http://rzeczywiscie.pl/2017/01/02/boze-cialo-w-krynkach/&format=json) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/gierbisz/domains/rzeczywiscie.pl/public_html/wp-content/plugins/tk-social-share/tk-social-counter.php on line 145

Dnia 26 maja 2016 roku w miejscowości Krynki na Podlasiu odbyło się Boże Ciało jak co roku w całej Polsce. Wielkie zaangażowanie jak i skupienie polskich katolików podlaskich. Bardzo ważne, katolickie święto jak Wigilia, czy Wielkanoc.

Wierni w Krynkach podążali ulicami Kościelną, Garbarską, Zaułkiem Nowym oraz Nową, często przystawali, zatrzymywali się i klękali. W skupieniu modlili się. Ksiądz odmawiał litanię.

Krynki na Podlasiu, choć nie pozorne i małe to bardzo ciekawe miasteczko, w którym znajduje się największe rondo w Polsce. Ma dwanaście odchodzących ulic. Centralnym punktem ronda Krynek jest plac Jagielloński, swoisty rynek miasteczka i park, w którym sobie można odpocząć. Ciekawostka, rondo w Krynkach jest historycznym punktem przestrzennym z XVIII wieku.

Posted by:Marta Teszner

Moją pasją jest fotografia. Skupiłam się na fotografii reportażowej. Bardzo mnie inspiruje człowiek i jego reakcje w wydarzeniach.