Prac Georges Henri to park położony we wschodniej dzielnicy Brukseli Woluwe-Saint-Lambert, przy placu Meudon. Jest to jeden z bardziej malowniczych kawałków Brukseli, który pozwala odetchnąć od miasta w otoczeniu zieleni. Dla najmłodszych oferuje rozbudowany plac zabaw, dla trochę starszych nieduży skatepark. Przechadzając się alejkami można odnieść wrażenie, że niczym nie różni się on od innych parków. Jednak jest dość niecodzienny.

Jeszcze do 1966 roku znajdował się tu lokalny cmentarz. Początkowo miał on zostać zamieniony na teren pod budowę mieszkań, jednak został przejęty przez władze miasta. Przekształcenie terenu cmentarza w park powierzono architektom krajobrazu -Jean-Noël Capart i Jacques-Français Boulanger. Zachowali oni oryginalny układ i szerokość alejek. Zachowano oryginalne wejście z bramą i obeliskami, a zabytkowe, lecz zapomniane nagrobki zostały wykorzystane jako elementy płyt chodnikowych. Na jego skraju znajduje się pomnik (figura dziecka i kobiety) upamiętniający więźniów politycznych z czasów II WŚ.

Posted by:Maciej Sadek Sadowski

Często robię zdjęcia swojego talerza. Fotografia to, obok gotowania, moja wielka miłość! Kocham też dokument fotograficzny i reportaż - pozwalają one opowiedzieć to co najważniejsze - ludzkie historie. Uwielbiam słuchać i gadać z ludźmi, a fotografia jest do tego świetnym pretekstem. Fotograficzne motto? Słowa Roberta Capy: "If your pictures aren't good enough, you aren't close enough."