To mistrzostwa Polski, więc poziom jest bardzo wysoki, a widowisko niezmiernie miłe dla oczu. Szczególnie, że uczestnikami były dzieci. To niesamowite jak dojrzale te maluszki wyglądały na parkiecie. Tak jakby tańczyły od kilkunastu lat, choć w większości same tyle nie miały. Pomyślałam wtedy, że to piękne, a zarazem trochę przykre, bo miałam wrażenie, że musiały szybciej dorosnąć, że odebrano im dzieciństwo. Szczególnie, kiedy słyszałam jak niektórzy rodzice lub trenerzy mówią do swoich pociech. Czasem brzmiało to bardziej jak szantaż emocjonalny, niż próba motywacji i wsparcia: „jeśli Ci nie zależy, to od razu to rzuć!”.

Mimo to rozmawiałam z kilkoma dzieciakami i widać było, że naprawdę kochają to, co robią i wiążą z tym swoją przyszłość. Później, kiedy tylko przyszła ponadgodzinna przerwa, na korytarzu słychać było krzyki i śmiechy, uczestnicy konkursu biegali i wygłupiali się razem. Rywalizacja zniknęła, niektórzy pomagali sobie nawzajem udoskonalić technikę, ramę i inne figury taneczne. I od razu z tych dojrzałych tancerzy znowu stawali się dziećmi.

Posted by:Paula Cieśla

Po dziesięcioletnim pobycie w Szwajcarii postanowiłam wrócić do kraju i spełniać swoje marzenia związane z fotografią. Obecnie studiuję w Krakowskich Szkołach Artystycznych i staram się jak mogę rozwijąc swoją pasję fotografując otaczający mnie świat.