Gdy w szkole zakończą się już godziny lekcyjne, ostatni zapaleńcy piłki nożnej skończą WF w pobliskiej hali sportowej, wchodzą oni. Wbrew pozorom nie ćwiczą tylko na ulicy, przenoszą ten sport w bardziej bezpieczny teren, w okolice mat i miękkich przeszkód. Trenerzy i wychowankowie z Parkour United ćwiczą w hali na Ursynowie.

I niby mówi się, że wyżej pewnego poziomu nie podskoczysz, ale to nieprawda. Widziałem na własne oczy, jak pewien nastolatek wskoczył na podest na wysokości własnej klatki piersiowej. To wszystko jednak wyniki treningów, a trenuje się do skutku. Jedni szybciej, inni wolniej, ale podobno prędzej czy później każdy jest w stanie zrobić salto.

W parkourowych zajęciach mogą brać udział wszyscy chętni – grupy podzielone są na dwie grupy wiekowe: dla dzieci i dla starszych. Więcej informacji na stronie Parkour United.

Posted by:Marcin Gierbisz

Od dziecka mam niezwykłą supermoc, ale jeszcze jej nie odkryłem. W wolnych chwilach pracuję ze startupami. Czasem czytam gazety w językach, których nie rozumiem.