Spacerując po Brukseli, ciężko ominąć centralny punkt miasta, jakim jest Grand-Place. Przechadzając się po sąsiadujących uliczkach zapełnionych knajpkami i sklepami z czekoladkami, prędzej czy później zawędrujemy w okolice Brukselskiej giełdy. Tam, na Rue de la Bourse, pod numerem 26 znajduje się THE COLLECTOR record gallery.

Nieduża przestrzeń sklepu podzielona jest na dwie części, z których jedna znajduje się na niedużym podwyższeniu. Niemal każda wolna przestrzeń zastawiona jest przez pudełka z winylami lub, będącymi w zdecydowanej mniejszości, płytami CD. W pierwszej części znajdziemy muzykę z działu: pop & sixties zaś w drugiej jazz & blues.

Wszystkie krążki są świetnie posegregowane wedle nazwy zespołu/artysty. Ich ceny zaczynają się już od 5 Euro. Atmosfery dodaje, przypominający starego rockmana właściciel-sprzedawca, który ze sporych głośników puszcza sprzedawane płyty. Całość sprawia, że można w nim spędzić sporo czasu przeglądając dostępne krążki i słuchając świetnych starych kawałków z charakterystycznym, adapterowym pogłosem.

Posted by:Maciej Sadek Sadowski

Często robię zdjęcia swojego talerza. Fotografia to, obok gotowania, moja wielka miłość! Kocham też dokument fotograficzny i reportaż - pozwalają one opowiedzieć to co najważniejsze - ludzkie historie. Uwielbiam słuchać i gadać z ludźmi, a fotografia jest do tego świetnym pretekstem. Fotograficzne motto? Słowa Roberta Capy: "If your pictures aren't good enough, you aren't close enough."