img_9323_intW Polsce nad morzem można kupić oscypki, a w górach stateczki zamknięte w butelkach. Wszystko się miesza, jednak cel zawsze jest jeden: wydobyć z kieszeni turystów jak najwięcej pieniędzy. Tu nie jest inaczej. Włosi jednak stawiają na coś mniej popularnego w naszych stronach. Figurki z kiwającymi się głowami. Bobble head. Plaga włoskich straganów.

Piękne w swym kiczu, współczesne pomniki, które można zabrać do domu i postawić na biurku. I tu pomniki nie są na wyrost, bo obok bezimiennych centurionów znaleźć tu można najpopularniejsze obecnie postaci z włoskiej kultury, od znanych piłkarzy po papieża w kilku wersjach.

– Jana Pawła II już nie mamy, wyszedł – mówi mi sprzedawca po angielsku, z charakterystycznym włoskim akcentem, gdy słyszy, że jestem polakiem – Ale niech pan wróci jutro, staramy się to wszystko uzupełniać o nowości, jak tylko można.

Posted by:Marcin Gierbisz

Od dziecka mam niezwykłą supermoc, ale jeszcze jej nie odkryłem. W wolnych chwilach pracuję ze startupami. Czasem czytam gazety w językach, których nie rozumiem.