Jest jedno miejsce w Warszawie, o którym myśli większość mieszkańców miasta, gdy umawiają się w centrum. Warszawska Rotunda – centrum spotkań. Widać tu reprezentantów całego miasta z najróżniejszych warstw społecznych. Sama rotunda jest umiejscowiona przy skrzyżowaniu dwóch bardzo ruchliwych ulic co sprawia, że codziennie to miejsce mijają tysiące osób. Dzięki temu mają tu miejsce sytuacje najzwyklejsze, ale i te niecodzienne. Mimo, że przestrzeń jest w pełni publiczna często można tu zauważyć momenty swoistej intymności, ale też najzwyklejszej ludzkiej życzliwości w postaci ciepłego powitania po latach. Wystaczy chwilę tu postać i poobserwować ludzi aby trochę więcej się o nich dowiedzieć.

dscx9771-2Ta dziewczyna wbrew pozorom nie czeka na drugą połówkę. Stała ze sporej wielkości kolażem, pełnym wspomnień uwiecznionych na zdjęciach. Po chwili z torby wyjęła babeczkę, cupcake-a, po czym dołożyła świeczkę i zapaliła ją. Z tym symbolicznym tortem i ogromnych rozmiarów prezentem przywitała koleżankę, z którą ruszyła w miasto, by świętować jej urodziny.

dscx5559-2Powyżej sytuacja raczej nietypowa i nie jest mi znana jej przyczyna. Moja wyobraźnia uzupełnia ten opis w postaci zakładu dwóch kolegów, z czego jeden nie mógł postąpić inaczej jak udokumentować zajście.

dscx0743-2Jako powszechne miejsce spotkań bardzo często widuję tu jednostki czekające na swoich partnetów/partnerki. Po jednych od razu widać, że trochę czasu ze sobą już spędzili, ale zdarza się, że zapoznają się tu osoby zupełnie sobie obce, zapewne za pośrednictwem znanych portali randkowych. Właśnie to chciałem uchwycić na tym zdjęciu, choć to oczywiście moje domysły.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione

Posted by:Michał Czarnecki

Jestem fotografem mieszkającym i pracującym w Warszawie gdzie realizuję większość moich projektów. W swoich pracach skupiam się na wyłapywaniu piękna i niezwykłości w życiu codziennym. Interesuje mnie również stan współczesnego społeczeństwa w erze konsumpcjonizmu.