img_0875_intW lipcu praktycznie w każdym miejscu, choćby o lekkim zabarwieniu turystycznym, można zobaczyć namiot. W parkach krajobrazowych, w parkach narodowych, w lesie przy dróżce, na polanie, na plaży. W Polsce byłoby to niemożliwe, jednak norweskie prawo pozwala wszystkim rozbijać namiot gdzie chcą. Wystarczy zachować 200 metrów od czyjejś posesji.

Norwegia zdecydowanie ułatwia życie turystów. Oprócz zapewnienia noclegu gdzie chcesz i kiedy chcesz, zapewnia też darmowy internet i druk! W każdej norweskiej bibliotece jest dostęp do komputera i xero za darmo. To niesamowicie przydatne, jeśli zapomnieliście wydrukować swoich biletów lotniczych (lub jeszcze ich nie kupiliście).

Ta parka rozbiła się nad jeziorkiem niedaleko Preikestolen, osławionego pięknego klifu. Można wyruszyć w drogę bez zmartwień. Oraz oszczędzić na hotelu (i prawdę mówiąc tylko na nim. Norwegia jest okropnie drogim miejscem).

Posted by:Marcin Gierbisz

Od dziecka mam niezwykłą supermoc, ale jeszcze jej nie odkryłem. W wolnych chwilach pracuję ze startupami. Czasem czytam gazety w językach, których nie rozumiem.