W Norwegii możesz spać gdziekolwiek

img_0875_intW lipcu praktycznie w każdym miejscu, choćby o lekkim zabarwieniu turystycznym, można zobaczyć namiot. W parkach krajobrazowych, w parkach narodowych, w lesie przy dróżce, na polanie, na plaży. W Polsce byłoby to niemożliwe, jednak norweskie prawo pozwala wszystkim rozbijać namiot gdzie chcą. Wystarczy zachować 200 metrów od czyjejś posesji.

Norwegia zdecydowanie ułatwia życie turystów. Oprócz zapewnienia noclegu gdzie chcesz i kiedy chcesz, zapewnia też darmowy internet i druk! W każdej norweskiej bibliotece jest dostęp do komputera i xero za darmo. To niesamowicie przydatne, jeśli zapomnieliście wydrukować swoich biletów lotniczych (lub jeszcze ich nie kupiliście).

Ta parka rozbiła się nad jeziorkiem niedaleko Preikestolen, osławionego pięknego klifu. Można wyruszyć w drogę bez zmartwień. Oraz oszczędzić na hotelu (i prawdę mówiąc tylko na nim. Norwegia jest okropnie drogim miejscem).

Marcin Gierbisz on sabtwitterMarcin Gierbisz on sabinstagramMarcin Gierbisz on sabfacebook
Marcin Gierbisz
Od dziecka mam niezwykłą supermoc, ale jeszcze jej nie odkryłem. W wolnych chwilach pracuję ze startupami. Czasem czytam gazety w językach, których nie rozumiem.