wypadek_int– Tylko nie mówcie ojcu, nie mówcie ojcu – powtarzał, kiedy przyjechaliśmy na miejsce. Grzebał w kabinie samochodu, jakby czegoś szukał, jakby chciał coś uratować. W końcu usiadł na skarpie koło samochodu i próbował dojść do siebie. Trochę podchmielony i zrezygnowany.

Nic się nie stało. Nie mówcie ojcu. Wszystko jest w porządku. mamrotał w kółko, jakby dzięki temu jego rodzic miał nie zobaczyć braku swojego samochodu na podwórku.

Na szczęście oprócz rozbitego auta i szoku chłopaka nie było więcej wyników tego zdarzenia. Adrenalina powoli schodziła, a on ewidentnie chciał się zapaść pod ziemię. Z szoku wybił go dźwięk nadjeżdżającego samochodu, który tak jak my musiał się zatrzymać, bo droga nie była przejezdna. Niska, drobna kobieta wysiadła z niego nieśpiesznie. Popatrzyła na samochód i głośno cmoknęła. Dopiero po chwili dostrzegła chłopaka siedzącego w pobliżu:
– Mietek… – załamała ręce – Co tu się wydarzyło? Ciekawe co Twój ojciec powie, jak się o tym dowie.

W 2015 roku w wypadkach samochodowych zginęły 2904 osoby.

Posted by:Marcin Gierbisz

Od dziecka mam niezwykłą supermoc, ale jeszcze jej nie odkryłem. W wolnych chwilach pracuję ze startupami. Czasem czytam gazety w językach, których nie rozumiem.